Жалко! Андреев отпадна още в първия кръг в Комо

Снимка: Liubomir Asenov / LAP.bg

892 0

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Комо. Надпреварата в Италия е с награден фонд 45 730 евро.

Квалификантът Андреев загуби от участващия с "уайлд кард" представител на домакините Федерико Арнаболди с 6:7,(4), 6:1, 3:6. Двубоят продължи малко повече от два часа и половина

21-годишният софиянец започна лошо, но навакса пасив от 1:5 гейма и стигна до тайбрек в първия сет. В него обаче той допусна изоставане от 3:6 точки и това се оказа решаващо.

Българинът доминираше изцяло във втората част, за да изравни резултата, а в третия сет той започна с пробив, но позволи на съперника му веднага да го върне. В осмия гейм Арнаболди реализира нов брейк и сервираше за мача. Българинът поведе с 40:15 при подаването на италианеца, но с четири поредни разигравания представителят на домакините стигна до крайната победа.

Андреев все пак заработи 4 точки за световната ранглиста и 450 евро.

А ето как преди броени дни той се размина с трофей в Прага.