И Пън не препъна Цвети в Дубай

1577 0

Пиронкова направи пет пробива от седем възможности, а Пън седем от цели 20.

В тайбрека на решителния трети сет Пиронкова поведе с 6:3, пропусна два мачбола на свой сервис, но се възползва от третия и за първи път стигна до успех срещу Шуай Пън.

Досега тя имаше две загуби от два мача срещу азиатката, която бе поставена под №16 в схемата.

В трети кръг (1/8 финали) Цвети Пиронкова ще играе с победителката от мача между поставената под №1 Симона Халеп и Даниела Хантухова.

Поставената под номер 4 Ана Иванович също продължава напред, след като надделя над Сабине Лисицки в два сета – 6:0, 6:3.

Двубоят продължи час и 5 минути.

Победата за Иванович бе четвърта от пет мача между двете тенисистки.

Сръбкинята записа единственият ас в срещата. Тя успя да реализира и шест от десет точки за пробив.

За място на четвъртфиналите Ана Иванович ще играе срещу Каролина Плишкова от Чехия.

Каролине Возняцки, поставена под №3 в схемата, отстрани Саманта Стосър от Австралия с 4:6, 6:1, 7:5 за 2 часа и 42 минути игра.

За място на полуфиналите датчанката ще играе срещу №15 сред поставените Ализе Корне от Франция.

Досега двете тенисистки са се срещали шест пъти при професионалистките, като Возняцки има пет победи.