Гришо трепери за 4-тото място след нова лекция на Дел Потро

Снимка: Gulliver/GettyImages

1841 0

Хуан Мартин дел Потро изигра още един силен мач в Маями и елиминира Филип Крайнович от Сърбия с 6-4, 6-2 за 1 час и 25 минути. 29-годишният аржентинец постигна 20-а победа през 2018 г. и е първи по този показател за календарната година.

Втори със спечелени 18 мача е Чунг Хьон, който също продължава в Маями. В среща от четвърти кръг поставеният под номер 19 в схемата победи с 6-4, 6-3 Жоао Соуса от Португалия. Двубоят, който продължи час и 8 минути, бе първи помежду им.

Съперник на Дел Потро в 1/4-финалите ще бъде Милош Раонич, който победи Жереми Шарди с 6-3, 6-4.

1/4-финалист е и Александър Зверев след успех над Ник Кирьос с 6-4, 6-4. Немецът ще спори за място в полуфиналите с Борна Чорич.