Григор с летящ старт в Делрей Бийч

706 0

Григор Димитров стартира участието си в тенис турнира в Делрей Бийч с безпроблемна победа срещу Дуди Села.

Първата ни ракета се наложи над израелеца с 6-4, 6-2 само за час и 8 минути. Това е четвърти успех за Гришо от четири мача срещу Села.

Срещата между двамата трябваше да започне в 19:30 часа, но стартът се забави с близо 4 часа заради дъжд.

Той получи възможност да пробие в седмия гейм на първата част Григор имаше възможността да пробие, тогава Села направи двойна грешка при точка за пробив на българина. След това Гришо не допусна грешка.

Във втората част Димитров нямаше никакви затруднения и позволи на съперника да запише 2 гейма.

В следващия етап хасковлията ще спори с победителя от мача между босненеца Дамир Джумур и литовеца Рикардас Беранкис. Григор играе за първи път в този турнир. Поставен под №1 е Кевин Андерсън от Южна Африка.