Григор Димитров записа юбилейна победа в Бризбън, очаква го домакински представител

1613 0

Първата ракета на България Григор Димитров се класира на 1/4-финалите на турнира в Бризбън, след като постигна бърза победа над Даниел Алтмайер с 6:1, 6:2. Победата дойде след малко час и седем минути игра, като Гришо не остави никакво съмнение кой е по-добрият на корта.

Юбилеен успех и среща с местен представител

Григор Димитров може да има среща с Надал на полуфиналите!

Още: Григор Димитров: Когато правиш правилните неща, рано или късно резултатите идват

Този успех се оказа юбилеен за българина, като вече има 20 победи в тази надпревара.  През 2017 година Гришо стана шампион в Брибзън, а сега се надява да повтори този успех.

За тази цел обаче ще трябва първо да преодолее местния представител Ринки Хиджиката, който по-рано се наложи над чеха Томаш Махач с 2:1 сета. "В следващия кръг публиката ще бъде за австралиеца, но аз обичам честните мачове. Играят двама човека на корта, за съжаление само единият продължава напред. Аз се опитват да играя най-добрия си тенис", коментира Димитров веднага след успеха.

Григор може да стигне до мач с Рафаел Надал

При победи и на четвъртфинала Димитров може да си осигури вълнуващ сблъсък на полуфиналите с испанската легенда Рафаел Надал, но испанецът преди това трябва да спечели срещу австралиеца Джейсън Къблър и евентуално още един представител на домакините - Джордан Томпсън.

Още: Григор Димитров смаза световния №56 от Германия и вече е на 1/4-финал на турнира в Австралия

По-късно днес Димитров ще играе на четвъртфинал и в турнира на двойки. Българинът и Себастиан Корда от САЩ ще играят срещу Лойд Гласпуул от Великобритания и Жан-Жулиен Рожер от Нидерландия. Самият Григор заяви след днешната победа, че очаква резултатите рано или късно да дойдат, тъй като полага непрестанен труд.

Забелязахте ли? Григор Димитров се превърна в "Краля на обратите" в Бризбън

Григор Димитров - Даниел Алтмайер по ТВ: Кога и къде да гледаме 1/8-финала в Бризбън?

Програмата е ФАКТ - Григор Димитров узна кога ще играе на 1/8-финал и на 1/4-финал в Австралия