Григор Димитров взе само 2 гейма и загуби първия си мач в Задар срещу Борна Чорич

1100 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби в първия си двубой на демонстративния турнир от серията Adria Tour в Задар. Хасковлията взе само два гейма и отстъпи с 1:4 1:4 от 33-ия в света - Борна Чорич.

В сетовете се играеше до 4 спечелени гейма. В първия Григор спечели подаването си и поведе, но след това допусна два пробива, като не успя да върне нито един и загуби частта. Във втория сет българинът пропусна точка за пробив още при първия сервиз-гейм за Чорич, като така и двамата спечелиха своите подавания.

В четвъртия гейм обаче Чорич проби и поведе с 3:1, след което отново спечели подаването си, като затвърди пробива, и по този начин излезе победител от сблъсъка. Следващият мач на Димитров ще бъде в днес (20.06) в 20:00 ч. българско време, когато той излиза срещу квалификанта Педя Кръстич. В групата е още и световният номер 1 Новак Джокович.