Григор Димитров разбра - стартира в Марсилия срещу световния №116 Гайс Броувер

2142 0

Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров (№25 в света), вече научи срещу кого ще се изправи в първия си мач от турнира на ATP в Марсилия, Франция.

Хасковлията ще има за съперник квалификанта Гайс Броувер от Нидерландия, който преодоля на 1/16-финалите Елиас Имер от Швеция с 2:1 сета - 3:6, 7:5, 6:3. Двубоят продължи 2 часа и 17 минути.

Броувер е на 26 години и е под №116 в световната ранглиста, което е и най-доброто класиране в кариерата му. До момента не е играл с Григор. При успех срещу Броувер, Димитров ще се изправи срещу победителя от Александър Бублик (№50) - Грегоар Барер (№58) на 1/4-финалите в Марсилия.

По всяка вероятност мачът на Гришо срещу квалификанта Гайс ще се проведе на 23 февруари (четвъртък), но на този етап все още няма яснота за началния му час!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Проклятието на Григор Димитров: Вече 5 години не може да стигне до финал в турнир!