Григор Димитров научи съперника си и кога започва на турнира в Чънду

988 0

Първата ракета на България Григор Димитров научи съперника си за турнира в Чънду, Китай от сериите ATP 250. Това е Хуан Пабло Варияс, който победи представителя на домакините Дзие Цуей с 6-1, 6-3 за малко над час и 15 минути игра.

Ясна е и програмата

Така Варияс е първият съперник на Григор в Чънду, като двамата ще спорят за място на четвъртфиналите, където победителят ще се изправи срещу един измежду Кристофър О‘Конъл или Таро Даниел.

Третият в схемата Димитров и Варияс нямат официален мач помежду им. Срещата им е насрочена за петък (22 септември), като се очаква да започне не преди 11:30 часа.

Перуанецът, под номер 70 в световната ранглиста, не даде никакви шансове на 583-ия в света китаец, който допусна общо четири пробива в подаването си и нито веднъж не стигна до точка за пробив при сервис на южноамериканеца. А докато е в Китай Григор се зае и с боен спорт, като показа, че не скучае.