Дъждът в Шанхай отложи мача Григор Димитров - Александър Вукич за неделя

16131 0

Дъждът, който се изля в Шанхай, провали първия мач на най-добрия български тенисист - Григор Димитров, на турнира от АТР 1000 в него. Двубоят, който трябваше да започне след 9:00 часа българско време, изобщо не стартира заради атмосферните условия.

Нещо повече - дори мачът преди този на българина (Джей Джей Улф - Камерън Нори), не успя да се доиграе, след като беше прекъснат заради дъжда. Съперник на първата ни ракета беше австралиецът Александър Вукич.

Според информациите от Шанхай двубоят Димитров - Вукич ще се изиграе в утрешния ден - осми октомври, неделя. В същия ден ще се доиграе и мачът между Улф и Нори.

Единствената среща между Вукич и Димитров се състоя тази година в първия рунд на "Куинс Клуб" в Лондон. Тогава българинът надделя с 6:3, 6:4, за да си осигури място напред в тура.

Ето хронология на събитията от днешния ден в Шанхай, касаещи мача на родната звезда:

Първата среща на корта трябваше да започне по програма в 8:00 (българско време), но дъжд забави излизането на Джей Джей Улф и Камерън Нори. Двубоят между двамата все пак стартира около 8:45. Британецът суъмя да поведе с 3:2 гейма в първия сет, когато двубоят отново бе прекъснат поради нови валежи над корта "Грандстенд 2". Около 9:35 действието между Улф и Нори бе подновено.

Около 9:55 Улф затвори първия сет, след като стигна до два пробива и го спечели с 6:3. В 10:45 завърши и вторият сет, който бе спечелен от Камерън Нори със 7:5.

Малко след 11:20 часа мачът между Нори и Улф за пореден път бе прекъснат заради дъжд (при резултат 3:7, 7:5, 3:1). За малко бе подновен, но към 12:00 срещата все още бе прекъсната (вече при резултат 3:7, 7:5, 3:2).

Към 12:35 часа мачът все още не бе подновен. Малко след 13:00 часа дъждът спря и бяха започнати процедури по привеждането на наводнения корт във вид. Над 15 минути по-късно - работата по него продължаваше, но поне дъждът все още не се бе завърнал.

Към 13:45 часа срещата все още не бе подновена, а около 14:30 стана ясно, че ще се отложи за неделя.