Джокович записа победа №70 в Мелбърн

2165 0

Днешната победа на Новак Джокович над Тацумо Ито бе 70-а за него на Откритото първенство на Австралия. Сърбинът се наложи над японеца с 6-1, 6-4, 6-2. Той защитава титлата си от миналия сезон, която бе седма в кариерата му.

Така Ноле вече има минимум 70 победи в три от четирите турнира от Големия шлем. На родения в Белград тенисист това не му се е удавало единствено на Ролан Гарос, където има 68 успеха. Роджър Федерер е единственият състезател с по 70 победи във всички надпревари от "шлема".

За място в четвърти кръг на Australian Open Джокович ще спори с друг японец - Йошихито Нишиока. Днешният съперник на Джокович игра в турнира с покана от организаторите. Втората ракета в света и действащ шампион се справи с него за 1 час и 35 минути. Сърбинът записа 16 аса и реализира 5 пробива от 9 възможности, без да се пропука нито веднъж на собствения си сервис.