Джокович премина и през Гулбис и е на 1/8-финал

Снимка: БГНЕС

1261 0

Трикратният шампион от Уимбълдън Новак Джокович се класира за осминафиналите на турнира, след като победи Ернест Гулбис с 6-4, 601, 7-6() в мач от третия кръг. Латвиецът, който на практика бе извън Тура през последните две години, се върна на голямата сцена с чисти победи на Виктор Естрея Бургос и Хуан Мартин дел Потро в Ол Ингланд Клъб, но днес нямаше сили да се противопостави на Джокович.

Двубоят започна добре за световния номер 589 и той дръпна с пробив в първия сет, но скоро след това неговият съперник намери играта си и стигна до пълен обрат, след което взе първите пет гейма на втората част.

Гулбис все пак успя да се разпише в сета и вдигна нивото си в третата част, в която се стигна до тайбрек, но там Джокера се наложи със 7:2 и затвори мача след 2 часа и 11 минути.

На осминафиналите Джокович ще се изправи срещу французина Адриан Манариньо, който победи сънародника си Гаел Монфис в пет сета – 7-6(3), 4-6, 5-7, 6-3, 6-2.