Джокович и Федерер с чисти победи във втори кръг на US Open

996 0

Бившата първа ракета в света Новак Джокович премина в третия кръг на Ю Ес Оупън след победа над американеца Тенис Сандгрен с 6-1, 6-3, 6-7 (2-7), 6-2. Сърбинът пречупи съпротивата на представителя на домакините след 2 часа и 48 минути игра, като реализира 7 пробива от 16 възможности и сбърка само веднъж на своя сервис.

За място в 1/8-финалите Джокович ще спори с французина Ришар Гаске, който елиминира друг сърбин - Ласло Джере, в три сета 6-3, 7-6 (7-5), 6-3.

Роджър Федерер също влезе в трети кръг след успех над Беноа Пер със 7-5, 6-4, 6-4. Неостаряващият 37-годишен швейцарец отстрани французина след 1 час и 57 минути игра, а следващ негов противник ще бъде Ник Кирьос.

Японецът Кей Нишикори водеше в мача си с Гаел Монфис с 6-2, 5-4, когато французинът се отказа заради контузия.

Поставеният под №4 Александър Зверев записа убедителна победа срещу Никола Маю с 6-4, 6-4, 6-2. Немецът, който по-рано тази месец назначи легендата Иван Лендъл за свой треньор, ще играе в следващия етап с Филип Колшрайбер.

№7 Марин Чилич пък разгроми полския квалификант Хуберт Хуркач, като му да даде само два гейма в първия сет - 6-2, 6-0, 6-0 за 81 минути.

При жените надпреварата напусна Каролин Возняцки след поражение от украинката Леся Цуренко с 4-6, 2-6.

Мария Шарапова се наложи над Сорана Кърстя с 6-2, 7-5, а в трети кръг ще излезе на корта срещу Елена Остапенко. Шарапова победи в три сета 10-ата в света латвийка в единствения мач между двете тази година в Рим на клей.

Карла Суарес Наваро надделя над Кристина Младенович с 6-1, 4-6, 6-4 и очаква Каролин Гарсия, която се справи с пуерториканката Моника Пуиг - 6-2, 1-6, 6-4.

Поставената под №4 Анжелик Кербер победи Йохана Ларсон с 6-2, 5-7, 6-4 за два часа и 34 минути, а рускинята Вера Звонарьова загуби от младата звезда от Беларус Арина Сабаленка с 3-6, 6-7 (7-9). /БГНЕС