Дел Потро стартира с бърза победа на Ролан Гарос

Снимка: Gulliver/GettyImages

754 0

Хуан Мартин дел Потро се класира безпроблемно за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис Ролан Гарос. На старта аржентинецът победи с категоричното 3-0 сета своя сънародник Гуидо Пея, в отделните част 6-2, 6-1, 6-1 за час и 49 минути игра. Намиращият се на 30-о място в ранглистата Дел Потро не остави никакви шансове на своя съперник, давайки му общо 4 гейма за целия мач.

В следващата фаза шампионът от Ю Ес Оупън 09 ще срещне победителят от сблъсъка между Николас Алмагро (Испания) и Маркос Багдатис (Кипър).

В друг мач от първи кръг поставеният под №18 Ник Кирьос също постигна категорична победа. Австралиецът се наложи с 6-3, 7-6 (4), 6-3 над опитния германец Филип Колшрайбер.