Дебютантка обърна Пиронкова

1294 0

Цветана Пиронкова загуби със 7:5, 3:6, 3:6 от 18-годишната квалификантка от Холандия Инди де Фрооме.

Така Най-добрата българска тенисистка отпадна още в първия кръг на турнира в Антверпен.

Де Фрооме пък записа първа победа в първия си мач в основна схема на турнир от Женската тенис асоциация (WTA) в кариерата си.

18-годишната холандка, която е номер 247 в света показа по-добра форма от българката и съвсем неочаквано я отстрани от надпреварата.

Цвети допусна пробив още в първия гейм, но въпреки това в първия сет, който продължи 61 минути успя да контролира нещата.

В останалите два сета обаче Пиронкова не успя да наложи опита си и това доведе до фатална загуба.

Дебютантката беше определяна за аутсайдер от букмейкърите преди двубоя, но направи обрат и стигна до успеха за 2.34 часа.

Тя спечели четвърти пореден мач в Антверпен, след като премина три кръга в квалификациите, където участваше с "уайлд кард".

Следващият турнир за българката е в Дубай следващата седмица и е с награден фонд 2 513 000 долара.