Циципас прегази Рубльов и се класира за 1/2-финалите на Ролан Гарос

Снимка: Getty Images/Gulliver

1568 0

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на Ролан Гарос за първи път в кариерата си, след като се представи страхотно и разби руснака Андрей Рубльов със 7-5, 6-2, 6-3.

Преди малко повече от седмица Рубльов победи Циципас във финала на турнира от сериите АТП 500 в Хамбург, но днес 22-годишният грък тотално доминираше на корта и заслужено стигна до чист успех.

Двубоят започна равностойно, като руснакът имаше лек превес и проби, но се пропука, когато сервираше за сета при 5-3. След това Циципас влезе в серия и обърна сета до 7-5, след което даде само два гейма на опонента си във втората част. В третия сет Циципас отново бе по-добър и затвори мача след час и 55 минути игра.

Циципас бе солиден на собствен сервис и завърши срещата с 35 печеливши удара срещу едва 17 непредизвикани грешки, както и страхотна успеваемост при излизанията на мрежата - 16/17.

По този начин гръцкият тенисист продължава напред и ще спори за място на финала със световния номер 1 Новак Джокович или испанеца Пабло Кареньо Буста, докато Рубльов загуби и третия си четвъртфинален мач в турнири от Големия шлем.