България стартира с успех срещу Парагвай в купа "Дейвис"

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

1027 0

Димитър Кузманов донесе първа победа за България в двубоя срещу Парагвай от група II на купа "Дейвис". В откриващия мач на сингъл в столичната зала "София" Кузманов надигра втората ракета на гостите Ернандо Хосе Ескура със 7:6(5), 6:0 за 89 минути.

Пловдивчанинът срещна трудности в първия сет, като не успя да стигне до нито една точка за пробив. Ескура пропусна четири такива в целия сет, като двамата стигнаха до тайбрек. След оспорван последен гейм в сета Кузманов все пак триумфира.

Във втората част 28-годишният Кузманов беше безапелационен и не даде нито един гейм на съперника си и така даде преднина на България, като затвори двубоя с гейм на нула.

Във втория сингъл един срещу друг ще се изправят втората ракета на страната Александър Лазаров и първият избор на южноамериканците Даниел Вайехо.