Браво! Димитър Кузманов обърна австриец в Тулн

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1205 0

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Тулн. Надпреварата в Австрия е  с награден фонд 118 000 евро.

Мико победи с 6:7(3), 6:2, 7:5 представителя на домакините Денис Новак. Срещата продължи 2 часа и 36 минути.

Пловдивчанинът допусна пробив за 1:2 в първия сет, но успя да изравни при 4:4. До края на сета нямаше нови пробиви и се стигна до тайбрек. В него Мико отстъпи с 3:7 точки. Във втората част Кузманов проби още в първия гейм, а след още един пробив спечели с 6:2.

В решителния трети сет Кузманов поведе с 4:2 и имаше мачбол на свой сервис при 5:4, но позволи на Новак да пробие за 5:5. Веднага след това българинът стигна до четири шанса отново да поведе с брейк и при четвъртата възможност го реализира. След това Кузманов затвори мача на собствен сервис.

Сега Мико ще се изправи срещу №7 в схемата Далибор Свърчина от Чехия. През май тази година двамата играха на турнира във Франкавила и Кузманов спечели в два сета.

За класирането си за втория кръг нашето момче заработи 9 точки за световната ранглиста.