Андреев продължава напред в Генуа след тричасова битка

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

981 0

Родният тенисист Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите на "Чалънджър" в Генуа. Надпреварата в Италия е с награден фонд от 134 920 долара.

Андреев победи със 7:6(3), 1:6, 6:4 №270 в световната ранглиста Салваторе Карузо от Италия. Срещата продължи 2 часа и 54 минути.

Адриан поведе с 4:0 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Андреев спечели със 7:3 точки.

Във втората част Карузо поведе с 3:0 и изравни резултата в сетовете след 6:1.В третия решителен сет Адриан на три пъти изпусна преднина от пробив. Българинът изпусна и три мачбола на собствен сервис при 5:3. При 5:4 Андреев изпусна още три мачбола, но при седмата си възможност затвори мача в своя полза.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу №64 в световната ранглиста Корентен Муте от Франция. За успеха си Андреев заработи 11 точки за световната ранглиста.

А ето как Мико Кузманов срази руснак на същия турнир.