Анди Мъри достигна до първи финал след повече от година

1713 0

Анди Мъри се класира за финала на турнира в Шънджън от сериите АТР 250, след като победи Хуан Монако с 2-6, 6-3, 6-0.

По този начин британецът стигна до първия си финал от повече от година насам, като за последно той игра мач за титла на предпоследното издание на Уимбълдън.

В много горещо и влажно време Мъри загуби първия сет, но в средата на втората част натисна своя съперник и спечели 9 поредни гейма, за да стигне до крайния успех.

На финала олимпийският шампион ще се изправи срещу 22-ия в световната ранглиста Томи Робредо. Опитният испанец надигра Сантяго Хиралдо с 6-1, 6-4 и се доближи на само 7 победи от впечатляващата бройка 500. /БГНЕС