Впечатляващ обрат изпрати Шварцман на 1/4-финал в Париж

1250 0

Аржентинецът Диего Шварцман се класира по впечатляващ начин за четвъртфиналите на Ролан Гарос. В среща от четвърти кръг поставеният под номер 11 в Париж победи след страхотен обрат Кевин Андерсън от ЮАР (№6) с 1-6, 2-6, 7-5, 7-6(0), 6-2 след 3 часа и 52 минути игра.

По този начин 25-годишният аржентинецът за първи път в своята кариера записа успех, след като е изоставал с 0-2 сета.

Иначе двубоят се развиваше отлично с Андерсън, който демонстрираше страхотен тенис в първите два сета, в които даде само три гейма на своя съперник. В края на третия сет обаче високият 203 сантиметра тенисист изпусна контрола над случващото се на корта и го загуби драматично със 7-5. Това вдъхна нови сили на Шварцман, който спечели и четвъртия сет след тайбрек, в който се наложи с категоричното 7-0.

Решителният пети сет започна с размяна на пробиви, но след серия от четири поредни спечелени гейма, аржентинецът успя да отмъкне крайната победа и да си гарантира място в топ 8 на надпреварата.

За място на полуфиналите той ще спори срещу победителя от двубоя между водача в схемата Рафаел Надал и германеца Максимилиан Мартерер.