Джокович пребори Агут и е на осминафинал в Париж

Снимка: Getty Images/Gulliver

1175 0

Новак Джокович се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. В мач от третия кръг шампионът от 2016 победи трудно испанеца Роберто Баутиста Агут с 6-4, 6-7(6), 7-6(4), 6-2 след 3 часа и

По този начин сърбинът записа шеста победа над този съперник от общо седем срещи помежду им. Единственият успех на Агут датира от октомври 2016, когато на полуфиналите на Мастърса в Шанхай испанецът надделя над Джокович с 6-4, 6-4.

В спор за място на четвъртфиналите Новак ще срещне друг испанец – Ферндо Вердаско, който по-рано днес елиминира четвъртия поставен Григор Димитров с 3-0 сета.

Място на осминафиналите намери и японецът Кей Нишикори, който записа убедителна победа над представителя на домакините Жил Симон – 6-3, 6-1, 6-3. В следващия кръг бившият номер 5 в света ще играе срещу победителя от двубоя между седмия поставен Доминик Тийм от Австрия и италианеца Матео Беретини.