Беретини спря похода на Тийм в Шанхай

1102 0

Италианецът Матео Беретини се класира за първия си полуфинал от сериите Мастърс, след като победи световния номер 5 Доминик Тийм със 7-6(8), 6-4 в последния четвъртфинал от надпреварата в Шанхай.

Тийм беше в серия от седем поредни победи в Тура, след като миналата седмица спечели силния турнир в Пекин, но днес бе спрян от Беретини. В първия сет и двамата тенисисти сервираха много силно, като единствената възможност за пробив се откри пред Тийм, но той не успя да я реализира и в крайна сметка се стигна до тайбрек, който бе оспорван, но Беретини успя да се наложи с 10-8, за да поведе в резултата.

Във втората част италианецът успя да постигне единствения пробив в мача и по този начин да стигне до чист успех след час и 40 минути игра. Така Беретини постигна първа победа над този съперник от втория си опит, а утре ще се изправи срещу Александър Зверев в спор за място във финала в Шанхай.

По-рано през деня пък швейцарският маестро Роджър Федерер беше изхвърлен от надпреварата (повече по темата четете тук).