№116 в света изхвърли Раонич от Купа Кремлин

4581 0

Поставеният под номер 1 в схемата на Купа Кремлин Милош Раонич се издъни още в първия си мач в Москва и загуби от Ричард Беранкис с 3-6, 6-4, 3-6.

За 116-ия в световната ранглиста литовец това бе първа победа над тенисист от топ 10 в кариерата му. Той успя да пробие своя съперник 4 пъти и стигна до крайния успех след час и 53 минути игра.

Раонич е един от претендентите за място на Финалите на световния тур, като в началото на тази седмица той заема последната, осма позиция, която носи класиране за Лондон. Неговото отпадане дава шанс на намиращите се зад него Давид Ферер, Анди Мъри и Григор Димитров да го доближат или дори задминат.

Вчера Гришо спечели първия си мач в Стокхолм, където защитава титлата си от миналата година, и на четвъртфиналите ще срещне Джак Сок или Жереми Шарди. /БГНЕС