Владинова и Тасева останаха без медали във финала на бухалки

Снимка: БГНЕС

1123 0

Невяна Владинова и Катрин Тасева не успяха да стигнат до медалите във финала на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика. Българките завършиха съответно на 6-о и 8-о място в крайното класиране.

Невяна Владинова излезе под номер 3 на килима. Тя получи обща оценка от 17. 650 (7. 950 за изпълнение и 9. 700 за трудност). Катрин Тасева излезе веднага след нея и получи по-ниска оценка от журито – 17. 200 (7. 500 за изпълнение и 9. 700 за трудност).

Рускинята Дина Аверина спечели златния медал, след като получи оценка от 19. 000. Сребърното отличие отиде за представителния тим на Беларус и Халкина Катсярина, която остана на една десета от Аверина на второ място – 18. 900. Трета се нареди сестрата на шампионката Арина Аверина с резултат от 18. 850.