Веско Топалов се смъкна до номер 9 в света през 2016-а

Снимка: БГНЕС

1052 0

Бившият световен шампион по шахмат Веселин Топалов заема девето място в ранглистата на ФИДЕ, януарското издание на която бе публикувано днес, предаде БГНЕС. Българинът отбелязва сериозен спад, който се дължи на представянето му в заключителния турнир от елитната шахматна верига Гранд Чес Тур.

Преди надпреварата в Лондон Веско бе втори в света, но в британската столица през декември не успя да запише нито една победа и финишира последен в класирането. Победител стана Магнус Карлсен, който остава водач в ранглистата.

За последно Топалов бе девети в света през юли 2014 г., а след това неизменно бе в Топ 5. В първата стотица фигурира името на още един българин - Иван Чепаринов, 59-и в света.