Стойка Петрова започна с победа на Европейските игри

Снимка: Getty images

1230 0

Стойка Петрова преодоля с лекота първия кръг от турнира по бокс в категория до 51 кг на европейските игри в Баку. Наощето момиче победи французойката Васила Лхадири.

Истинското изпитание за Петрова тепърва предстои. В следващия й двубой, насрочен за 22 юни (понеделник), българката ще боксира срещу британката Никола Адамс, която е действаща олимпийска шампионка в категорията. Освен това, тя е европейска шампионка от 2011 година, двукратна златна медалистка от игрите на Европейския съюз и победителка в категорията си на игрите на Британската общност.

Държавният шампион в категория до 49 кг. при мъжете Тинко Банабаков (на снимката вляво) отпадна от турнира, след като отстъпи на ирландеца Брендън Ървин.