Сребро и три пети места за младите ни таланти на Европейското по борба

Снимка: bul-wrestling.org

1240 0

Със сребро и три пети места завършиха младите ни борци на Европейското първенство по борба за момчета в столичната зала „Асикс Арена“. Отличието в последния ден на първенството грабна Ердал Галип, който на финала в категория до 62 кг на свободния стил отстъпи на руснака Смаил Касаунов с 3:2.

След спорни отсъждания на крачка от отличията останаха трима българи, които заеха пети места в крайното класиране. В малкия финал при 38-килограмовите Есад Боздали бе спрян от Данило Скилски (Украна) с 0:3, а Стилиян Джоров (68 кг) не успя срещу турчина Фатих Йозден – 10:11. При 85-килограмовите Онур Яшар завърши 10:10 срещу руснака Руслан Бацоев. Въпреки пораженията момчетата показаха голям хъс, воля и желание за победа.

Така България приключи с 3 медала – сребро на Альоша Илиев (41 кг) и Мартин Шишеков (75) при класиците, както и сребро на Ердал Галип (62) в свободния стил.