Шесто място за Мирослав Кирчев на 500 м едноместен каяк

Снимка: БГНЕС

1193 0

Мирослав Кирчев завърши шести във финала на 500 метра едноместен каяк от Световното първенство в Милано.

Българинът финишира на 2.009 секунди след победителя. Титлата спечели датчанинът Рене Холтен Пулсен, който не изпусна първата позиция от самото начало и приключи с време от 1:39.407 минути.

Кирчев тръгна лошо и едва в средата на гребането започна да атакува. Но късно, за да може да стигне поне до медал.

Така българинът си тръгва от шампионата на планетата само с квота за Олимпиадата в Рио догодина. Тя е в дисциплината 1000 метра едноместен каяк, където във финала вчера финишира седми.