САЩ детронираха Ямайка с Болт и спечелиха титлата на 4 по 100

Снимка: Gulliver/Getty Images

1730 0

Отборът на САЩ е новият шампион в дисциплината 4 по 100 метра на световното първенство по лека атлетика за щафети в Насау (Бахамите). Първенецът от миналото състезание Ямайка остана на второ място, въпреки участието на световния рекордьор Юсеин Болт.

Американците бяха в състав Майк Роджърс, Джъстин Гатлин, Тайсън Гей и Райън Бейли. Те финишираха за 37,38 секунди. Отборът на Ямайка остана втори с 37,68 секунди. Освен Юсеин Болт, в него личаха имената на Неста Картър, Кемар Кайли-Коул и Никел Ашмийд. На третата позиция завърши Япония с 38,20 секунди.

САЩ спечели и титлата на 4 по 800 метра за мъже и златото в новата смесена щафета при жените.