Ружди Ружди с първи медал за България на Параолимпийските игри в Токио

5740 0

Ружди Ружди спечели сребърен медал в тласкането на гюле на лекоатлетическия турнир на Параолимпийските игри в Токио. Олимпийският шампион от Рио в категория F55 направи 12.33 метра в най-добрия си опит. Той постигна още 12.14 м., 12.19 метра и направи три фала.

Победител стана Уолъс Сантос от Франция, който подобри световния рекорд с постижение от 12.63 метра. Така той подобри върховото постижение на Ружди от Лондон 2017 с 16 сантиметра. Бронзът отиде при Лех Столтман от Полша с 12.15 метра.

Ружди Ружди е действащ световен и европейски шампион в тласкането на гюле при параолимпийците. В събота участието си ще стартират и други двама български атлети - Християн Стоянов и Фатме Исмаил.