Още един медал за грациите ни в Москва

Снимка: БГНЕС

1627 0

Световните шампионки от ансамбъла на България по художествена гимнастика постигнаха пореден невероятен резултат.

След като вчера спечелиха златните медали в многобоя по време на Гран при в Москва и днес взеха сребро на ленти, възпитаничките на Ина Ананиева спечелиха и бронз.

По време на съчетанието с ленти българският тим в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова допусна леки неточности, които лишиха ансамбъла от второ злато.

В последното си съчетания на два обръча и три чифта бухалки българките допуснаха две грешки и получиха първата си оценка под 17.000 - 16.950, но тя се оказа достатъчна за бронзовите отличия.

На първо място и в двете индивидуални състезания се класира Русия, а Израел взе 3-о място на ленти и 2-а позиция на обръчи и бухалки.