Олимпийката Антоанета Костадинова с безапелационно злато на Световната купа в Баку

Снимка: Lap.bg

1940 0

Българската състезателка по спортна стрелба Антоанета Костадинова спечели златото на Световната купа в Баку в дисциплината 25 метра малокалибрен пистолет. Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 победи унгарката Вероника Майор и украинката Анастасия Ниемец.

Костадинова поведе в сряда с 280 точки, а днес постигна 294 пункта и със сбор от 586 точки влезе с първи резултат във финала. В битката за медалите тя записа 32 точни изстрела, докато Майор постигна 27, а Ниемец - 18.

По-рано българката спечели още един медал в столицата на Азербайджан. Тя завоюва бронзовото отличие в стрелбата на 10 метра с пневматичен пистолет.

Това е общо трети медал за страната ни, след като при мъжете Калоян Стаменов спечели сребърен медал в стрелбата на 10 метра с пистолет в края на миналата седмица.