Никола Цолов лети и в Австрия!
1227 0
Никола Цолов продължи доминацията си на "Ред Бул Ринг" и записа най-добра обиколка в квалификацията за Гран при на Австрия във Формула 3. По-рано днес българският пилот на Кампос Рейсинг бе най-бърз и в тренировката. Цолов постави три водещи времена в Шпилберг. Той записа 1:21.282 още на старта на квалификацията и остана най-бърз след смяната на гуми с мека смес 11 минути преди края.
Българският лъв
В първите обиколки времето му бе подобрено с 1:21.011 минути от Рафаел Камара, но българинът моментално се върна начело с 1:20.927 при оставащи две минути и половина до края.
Цолов завъртя още една летяща обиколка преди карирания флаг и спря хронометъра на 1:20.743 минути за пол-позицията. В същото време постижението на Камара бе подобрено от още пилоти и съперникът на българина за титлата остана едва на седмо място. Втори с 0.176 секунди пасив се нареди американецът Брад Бенявидес от AIX Racing, а трети финишира датчанинът Ноа Стрьомстед от Trident.
ОЩЕ: Никола Цолов подпали София! Уникално Ф1 шоу и една сбъдната мечта (ВИДЕО)

В края на май Никола Цолов зарадва всички фенове на моторните спортове в България, след като триумфира в Монте Карло. Българският лъв бе над всички на решетката и заслужи първото място. Тази победа на 17-годишният пилот бе изключително ценна, тъй като го доближи още повече до голямата му цел, а именно - участие във Формула 1 един ден.
Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!
До момента той има 5 победи във Формула 3 - три са в спринтове (Монако 2024, Австрия 2024 и Бахрейн 2025), а другите две са от основните състезания в Унгария миналата година и в Монако.
ОЩЕ: Мечтата става реалност: Никола Цолов на крачка от Формула 1 след триумфа в Монако
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички

Коментари