Мик Шумахер стана шампион във Формула 2, въпреки слабо каране в Бахрейн

1675 0

Синът на легендата Михаел Шумахер - Мик, спечели шампионската титла във Формула 2. Това се случи в края на второто участие на младия германец в тази надпревара. Наследникът на легендата направи слабо представяне в Бахрейн, но съумя да триумфира в края на сезона.

Във втората гонка на финалния етап в Бахрейн Шумахер-младши завърши на 18-о място. Той се провали в стартовите обиколки и спука предна дясна гума при завой. Заради това той бе принуден да спре на пит-стоп за нови гуми.

Основният съперник на Мик за титлата - Калъм Айлот, не успя да се възползва от проблемите на германеца. Той завърши състезанието едва на десето място, а за победа в серията той се нуждаеше поне от второ място. През следващия сезон Мик Шумахер ще кара за отбора от Формула 1 Хаас.