Марко Косев надмина легендата Емеляненко

1556 0

Марко Косев спечели рекордна пета световна титла по бойно самбо на първенството в Казабланка (Мароко). На финала в категория до 57 килограма българинът победи с 6:0 Богдан Бабенко от Украйна.

Кьосев е единственият състезател на планетата с пет златни медала от шампионати на планетата, подобрявайки рекорда на легендата Фьодор Емеляненко (Русия), който има четири титли.

България спечели още един медалаот първия ден на шампионата, след като бронз в категория до 100 кг завоюва Атанас Джамбазов.

Надпреварата по спортно и бойно самбо започна вчера и ще продължи до 16 ноември. България участва с отбор от 19 състезатели. По-късно днес за титла ще се бори и Мария Оряшкова.