Лидия Иванова е 11-а на Европейската купа по плуване в открити води

30594 0

Лидия Иванова – спортен талант на "Еврофутбол" за втора поредна година, завърши на 11-то място в старта от 4-тия кръг от Европейската купа по плуване в открити води в Хорн, Холандия.

24-годишната софиянка преодоля 10-километровата дистанция за 2:24:17 часа и постигна най-доброто си класиране за сезона.

Първа финишира италианката Ариана Бриди. Лидия се справи с бурните води на езерото Маркермеер с по-добро време в сравнение с миналогодишното, когато успя да покрие норматива на Българската федерация по плувни спортове с 13-то си място.

Въпреки че температурата на водата бе 22 градуса, а на въздуха 21, плувците изпитваха сериозни трудности с вълните, които правеха придвижването им в мътните води още по-трудно. Това принуди и три състезателки да се откажат от надпреварата.

Следващите стартове на Лидия на Стария континент са на 13-ти и 14-ти септември в Кастелабате, Италия, когато е и финалният кръг. Тогава тя ще плува 5 и 10 километра.

Лидия участва на Европейската купа благодарение на финансирането на "Еврофутбол" чрез програма "Спортни таланти".