Жалко: Йосиф Миладинов завърши предпоследен във финала на 50 м. бътерфлай

Снимка: Liubomir Asenov / LAP.bg

3029 0

Българският плувец Йосиф Миладинов завърши на седмо  място в дисциплината 50 метра бътерфлай на Европейското първенство по плуване в Рим, Италия. Родният състезател плува във втори коридор и даде време от 23:41. Златото грабна Томас Чекон.

Конкуренцията във финала беше жестока, а Миладинов не тръгна добре, което му коства по-предно класиране. Утре, 13 август, са сериите на 100 м. бътерфлай, където очакванията са родният състезател да се представи още по-добре.

19-годишният българин подобри два пъти националния рекорд в дисциплината - първо в сериите, а после и в полуфиналите. Той влезе във финала с пето време - 23:20.
През миналото лято Миладинов накара да се говори за него в спортните среди, след като се класира във финала на 100 метра бътерфлай на Олимпийските игри в Токио 2020. Тогава той завърши осми, като даде време от 51:49.

Успехът в японската столица беше първи финал за български плувец на олимпиада от 1988 г. насам. Тогава в Сеул Таня Богомилова спечели олимпийската титла на 100 м. бруст.