Испания победи Франция в исторически мач (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1757 0

Испания победи финалиста от Евро 2016 Франция с 2:0 на „Стад дьо Франс” в приятелска среща. Резервата Жерар Деулофеу промени изцяло мача през втората част, печелейки дузпа за първия гол на Давид Силва почти веднага след влизането си, а после сам отбеляза втория гол.

Мачът ще се запомни с ключовите намеси на видео съдията, който за първи път в историята бе разположен извън стадиона и имаше право да дава съвети на главния съдия, като това въздейства сериозно върху крайния резултат, тъй като без намесата на видеоповторенията срещата щеше да завърши 1:1.

Той отмени правилно гол на Гризман в началото на втората част, а после зачете първоначално отменения гол на Деулофеу, решил мача.