Етър е шампион!

1562 0

Търновки изиграха срещата на високо ниво и дублираха титлата си от миналата година. Въпреки , че за първенството габровки на два пъти побеждаваха Етър 64 в днешния мач не иставиха шансове на съперника си и контролираха мача от самото начало.

На полувремето водеха с 9:5, а през втората част се стигна и до 13:7 за "Етър 64". Горещо подкрепяни от трибуните Бъки стигна до равенство 17:17, но гостите вкараха 5 бързи гола и битката беше решена няколко минути преди края.

Етър 64 стигна до успеха и купата на страната с 26:22. Много колоритна агитка имаше от Велико Търново, които след края излязоха на игрището и се радваха заедно с шампионите. В 16.20 започва финалът при мъжете между Фрегата Бургас и Локомотив Варна.