Две титли за българските борци на турнир в Полша

4220 0

Две титли и три бронзови медала спечелиха българските борци на турнира по класическа борба „Петлашински" в Гданск, Полша, съобщиха за Агенция „Фокус“ от Българската федерация по борба.

Шампиони в категориите си станаха Иво Ангелов (категория до 59 килограма) и Иван Иванов (категория до 98 килограма).

Световният и европейски шампион Ангелов победи във финала руснака Иван Куйяков - 1:0. Спортист № 1 на България за 2013 година победи представителя на „Сборная“ и на първенството на планетата през миналата година. Това бе и първото сериозно състезание за Ангелов, след като от началото на годината лекува травма на носа и пропусна Евро 2014.

Иванов спечели във финала срещу грузинеца Микаел Кая след 2:2 точки. От петимата ни участници в малкия финал, трима спечелиха бронзовите медали - Владислав Методиев (категория до 98 кг) се наложи над естонеца Арго Арусаар с 2:0, Милослав Методиев (категория до 130 кг) срази Максим Пасков (Беларус) също с 2:0, а Явор Янакиев (категория до 75 кг) спечели без борба.

В категория до 66 кг натурализираният у нас бесарабски българин Константин Стас получи контузия в полуфиналната среща и треньорският щаб реши да не рискува, като го спре от участие в малкия финал. Срещата за бронза загуби единствено Христо Маринов (категория до 85 кг), който претърпя поражение от Николай Срадуб (Беларус) с 1:7.

"Много силен турнир, участваха състезатели от 18 страни, водещи в борбата - каза Милчо Радуловски, помощник треньор на националния ни отбор. - Нашите момчета също се представиха много силно. От 8 състезатели, седем имахме на финалите."

Преди турнира отборът ни, воден от Армен Назарян, Янко Шопов и Милчо Радуловски направи подготвителен лагер в Полша.

Следващият уикенд европейският шампион Александър Костадинов (59 кг), който пропусна турнира в Полша, ще стартира в Гран При на Баку.