Два златни медала за българското карате

2268 0

С титла за България започна 15-то Балканско първенство по карате старша възраст, за девойки и младежи, мъже и жени до 21 години.

При жените Силвия Вангелова спечели златен медал в категория до 55 килограма, жени до 21 години. Тя се наложи на финала срещу Сара Сидики от Хърватия с единодушно съдийско решение 5:0 гласа. По пътя към титлата националката от "Аида Нет Вадорю" Хасково елиминира убедително съперничките си, сред които европейската шампионка и бронзова медалистка от световно първенство Бурса Тосун, Турция.

Златен медал спечели и вицеевропейската шампионка и бронзова медалистка от световното студентско първенство за жени Александра Стублева (КК "Никон"), категория до 68 килограма, жени до 21 години. Българската шампионка спечели безапелационно всички срещи до финала, където не допусна съперничката й Татяна Вулинович от Сърбия да отбележи нито една точка.

Днес, 14 декември 2014 г. Балканското първенство по карате София 2014 продължава в Зала "Арена Армеец". Състезанието е последната проверка за каратеките преди предстоящото през март Европейско карате първенство за жени и мъже за квоти за участие в Първите европейски игри Баку 2015 г., организирани от олимпийските комитети на европейските държави. /БГНЕС