Два златни, два сребърни и шест бронзови медала за борците на България от Букурещ

Снимка: Lap.bg

1447 0

Две титли, две сребърни и 6 бронзови отличия спечелиха борците ни от турнира в румънската столица Букурещ!

Със злато се окичи 4-кратната еврошампионка Биляна Дудова, която постигна 4 победи в категория до 59 кг, три от тях с технически туш, а в решителната среща се наложи над Тамара Доллак от Унгария с 10:0.

Злато взе и Айк Мнацаканян в категория до 77 кг на класическия стил. Натурализираният у нас арменец записа две победи, а на финала грузинският му съперник Гела Болквадзе не излезе заради лекарска забрана.

Със сребро се поздрави и Микяй Наим при 57-килограмовите на свободния стил. Носителят на златния пояс "Дан Колов" също записа 4 срещи, а в последната схватка загуби от руснака Артур Чанвин с 6:13. Сребърен медал спечели и Цветан Евтимов (97 кг).

Свободняците взеха още два бронза – на Николай Димитров (74 кг), който се пребори за отличието с молдовеца Георги Робу със 7:5, както и Евелин Русев (86 кг) след 12:1 срещу британеца Малоу Киеран.

В отборното класиране тимът, водено от селекционера Валентин Ангелов, завърши на второ място, първи са молдовците, а трети – румънците.

В класическия стил бронз взеха Никълъс Сулев (67 кг), Стоян Кубатов (77 кг) и носителят на златния пояс "Никола Петров" Дейвид Димитров (72 кг). При жените Рая Кьосева (62 сг) също остана трета.

На турнира взеха участие състезатели от 22 държави!