Демирева завърши сезона в Диамантената лига с пето място

1283 0

Българската атлетка Мирела Демирева завърши сезона в Диамантената лига с петото място.

Състезателката ни в скока на височина раздели петата позиция на турнира в Цюрих с литовката Айрине Палсите, с която поделиха и среброто на европейското първенство по-рано през този сезон.

Мирела Демирева завърши 6-а в Диамантената лига в Париж

В Швейцария двете завършиха с по 1.90 метра, преодоляни от първи опит. Преди това олимпийската вицешампионка Демирева беше безгрешна от 1.81 м до 1.90 м, но след това единствена взе решение да пропусне 1.93 м и на 1.96 м направи три грешки.

Победителка стана олимпийската и европейска шампионка Рут Бейти, която не направи нито една грешка от 1.86 м до 1.96 м и си осигури диамантения трофей с актив от 41 точки.

Шведката Софи Скоог и американката Инрика Макферсън разделиха второто място с по 1.93 м, като и двете преодоляха височината от втори опит.