Демирева остана в подножието на медалите на Световното в Бирмингам

1294 0

Мирела Демирева не съумя да се намеси в битката за медалите по време на Световното първенство по лека атлетика в зала в Бирмингам. Българската състезателка в скок на височина зае 6-о място, след като успя да покрие едва 189 сантиметра и беше далеч от състезателките, които се бореха за медалите.

Шампионка стана Мария Ласицкене, която се състезава с неутралитет в Англия заради забраната на Русия да участва на Мондиала. Тя скочи 2.01м - постижение, което покри от втори опит, а след това е опита да атакува рекорда на Стефка Костадинова в зала - 2.07м. поставен през 1987-а година. Тя обаче сбърка и в трите си опита.

Шампионката на планетата от преди две години Вашти Кънингам (САЩ) този път остана със среброто, след като приключи състезанието с 1.93 м. Тя преодоля височината от втори опит, но преди това нямаше грешка. Със същия резултат бронзовия медал заслужи италианката Алесия Трост, която също скочи 1.93 м от втори опит, но имаше грешка на началната височина от 1.84 м.