Даниел Рикардо спечели Гран при на Унгария

40721 0

Австралийският пилот от отбора на „Ред Бул“ Даниел Рикардо спечели старта от Формула 1 за Голямата награда на Унгария, съобщава сайтът на Международната автомобилна федерация. Рикардо се пребори за първото място на пистата „Хунгароринг“, след като четири обиколки преди финала успя да оглави колоната.

Втори остана двукратният световен шампион Фернандо Алонсо с „Ферари“, а трети финишира Люис Хамилтън с „Мерцедес“. Британецът направи поредно силно състезание. Той стартира от бокса, като успя да стигне до почетната стълбичка.

Четвърти остана лидерът в класирането при пилотите Нико Росберг от отбора на „Мерцедес“.