Чарджърс за малко да изненада Чийфс на "Ароухед", Махоумс надигра Хърбърт (ВИДЕО)

1154 0

Отборът на Канзас Сити Чийфс успя да победи у дома своя съперник в дивизията Лос Анджелис Чарджърс в първия мач от втория кръг в НФЛ през този сезон. Патрик Махоумс и компания надделяха с 27:24 и заеха първото място в АФК (Запад).

През първите две четвърти Чарджърс движеха по-добре топката. Младият куотърбек на тима Джъстин Хърбърт осъществяваше купища успешни подавания и ръководеше офанзивата на тима доста умело. Негов любим адресат бе рисийвърът Майк Уилямс, който завърши със 113 ярда и един отбелязан тъчдаун. От другата страна, Чийфс бе спиран от елитната защита на гостите и като че ли запази яростта си за втората част.

Домакините определено приличаха на себе си повече през вторите две четвърти. Офенсът на Чийфс и Махоумс се събуди и "вождовете" "подпалиха" таблото. Отборът на Анди Рийд успя да изравни резултата в началото на последната четвърт, а преломния момент дойде, когато пас на Джъстин Хърбърт бе пресечен от Джейлън Уотсън, а той в последствие отбеляза дефанзивен тъчдаун. В самия край на срещата Хърбърт поведе своя тим до още един тъчдаун, но при последвалия онсайд кик "вождовете" си върнаха топката и сложиха точка на спора.

В крайна смета, битката на двамата куотърбеци бе спечелена от Патрик Махоумс, който завърши с 24 завършени подавания от 35 опита, 235 ярда и два отбелязани тъчдауна. Неговия колега Джъстин Хърбърт финишира вечерта с 33/48 за 334 ярда, 3 отбелязани тъчдауна и един пресечен пас.

Следващата седмица Чийс пътува до Индианаполис в мач срещу амбициозния отбор на Колтс, а Чарджърс посреща у дома тима на Джаксънвил.