Цанко Цветков е световен шампион по ледено плуване!

Снимка: Tsanko Tsankov / Facebook

790 0

Цанко Цанков стана световен шампион по ледено плуване на първенството в Талин, Естония.

Българинът триумфира със златния медал по категоричен начин в ледените води на Балтийско море, финиширайки за 2:08.83 минути в дисциплината 200 метра свободен стил. След него завършиха Бенямин Коншак (Германия) 2:16.80 и Петер Плавец (Словакия) с 2:30.66 минути.

Втори медал от Световното за Цанков

Бургазлията спечели и бронзовото отличие в дисциплината 25 метра бътерфлай с време от 13:36 секунди.

Цанков може да вземе и трето отличие на 450 метра свободен стил.

На Световното първенство по ледено плуване участват над 900 участника от 41 държави.