България има две сребърни момичета на Европейското по лека атлетика

1230 0

Мирела Демирева и Ивет Лалова се окичиха със сребърни медали на Европейското първенство по лека атлетика. Демирева даде тон за чудесния за България ден с 1,96 метра на висок скок, а на 200 метра Лалова отстъпи само пред суперфаворитката Дина Ашър-Смит.

Демирева си поделя сребърния медал с Аирин Палсите от Литва, която също скочи 1.96 м. Това е първи медал в кариерата на Мирела Демирева от толкова висок ранг състезания.

На финала на 200 метра Ивет Лалова оправда очакванията, че ще е сред най-добрите и ще се бори за медал. Българката постигна резултат 22.52 секунди, което е най-доброто й постижение за сезона. Златото спечели британката Дина Ашър-Смит с 22.37 секунди, а бронзовото отличие завоюва Джина Люкенкемпер (Германия) с 22.74 секунди. Въпреки че остана втора, Ивет потвърди "титлата си" за най-бърза бяла жена на планетата.