Ансамбълът на България приключи със сребро Световната купа в София

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1826 0

Българският ансамбъл по художествена гимнастика не успя да спечели златния медал и със смесената си с топки и ленти. Момичетата на Весела Димитрова бяха оценени с 23,800 точки и взеха среброто.

Златото е за Гърция (24,100 точки), а бронзът е за японския ансамбъл (23,550 точки).

Така обновеният ни ансамбъл спечели 2 златни и един сребърен медал на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Нашите момичета спечелиха титлите в многобоя и с 5 обръча и останаха на второ място със смесената си композиция с топки и ленти.

За българския ансамбъл това е първо официално състезание. До момента момичетата, които са наследнички на олимпийските шампионки от Токио, представяха композициите си само демонстративно.

Така България завършва с 10 медала Световната купа в София. Към трите отличия за ансамбъла, индивидуалистките добавиха още 7. Боряна Калейн приключва като шампионка в многобоя, с обръч, топка и лента. Стилияна Николова е първа с бухалки, втора с лента и бронзова медалистка от многобоя.