Ивет Лалова се размина с финала на 200 метра на Световното в Лондон

Снимка: Guliver/GettyImages

3750 0

Ивет Лалова не успя да влезе във финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Най-добрата ни спринтьорка завърши на 9-о място в полуфиналите и остана на една десета от мечтания финал в поредното ѝ участие на голям шампионат.

Българката се падна в полуфинал №1 в много тежка група от състезателки, като средя тях бяха Дийджа Стивънс, Дафне Схипърс и представителката на Ямайки Форбс. Тя стартира в 7-и коридор, като на старта се изстреля много добро от блокчето. На виража тя изостана от Ребека Хаасе, но навакса своето изоставане и се класира на 3-о място с време 22.96. Пред нея очаквано завършиха Схипърс и американката Стивънс.

Във втория полуфинал никоя от завършилите от 3-о място назад не беше по-бърза от Лалова. От него напред се класираха Милър и Дънкан.

За съжаление, в третия полуфинал две състезателки дадоха по-добро време от Лалова и българката остана на 9-о място в спринта на 200 метра.